Зіновій Буркацький

posted in: Журі | 0

БуркацькийНародився в 1962 році в селі  Кудринці Борщівського району Тернопільської області (Україна). 1976 року закінчив Мельнице-Подільську музичну школу Тернопільської області (клас
А.М. Мілянича та В. І. Винника).

З 1970 по 1982 рік знаходився на військовій службі в оркестрі в м. Івано-Франківську (Україна).

З 1982 по 1984 рік навчався в Тернопільському державному музичному училищі імені С.А. Крушельницької у викладачів І.Й. Тимочка та С.Ю. Краснікова.

З 1984 по 1989 рік навчався в Одеській державній консерваторії імені А.В. Нежданової у класі кларнету заслуженого діяча мистецтв України, кандидата мистецтвознавства, професора К.Е. Мюльберга. Одночасно працював в оркестрі оперної студії при консерваторії, брав участь в концертах та державних екзаменах.

З 1988 по1991 рік працював на посаді Концертмейстера і соліста групи кларнетів у зразково-показовому оркестрі штабу Одеського військового округу під керівництвом народного артиста України, професора О. Я. Саліка, народного артиста України, професора В.Ф. Деркача, заслуженого артиста України, професора В.М. Лясоти.

З 1991 по 1994 рік працював в Одеській обласній філармонії артистом оркестру танцювального ансамблю «Чорноморський сувенір» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Ю.А. Саакьянца. Паралельно працював Концертмейстером групи кларнетів в Одеському  академічному театрі музичної комедії імені М. Водяного.

З 1993 року Зіновій Павлович Буркацький працює в Одеській державній консерваторії (нині – Одеській національній музичній академії) імені А.В. Нежданової викладачем по класу кларнета.  Із сорока восьми випускників його класу тридцять п`ять є лауреатами.

2004 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Інструктивно-художній матеріал в системі формування майстерності кларнетиста» (науковий керівник – заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор Каліо Евальдович Мюльберг). В цьому ж році рішенням ВАК України було присвоєно науковий ступінь «кандидат мистецтвознавства». Зіновій Буркацький є лауреатом  та працює у складі журі національних і міжнародних  конкурсів та фестивалів, головою ДЕК у музичних училищах України.  Член вченої ради ОНМА
ім. А.В. Неждванової.

З січня 2005 року – декан оркестрового факультету.

З 2006 року – доцент кафедри духових та ударних інструментів.

З квітня 2011 року – професор, завідувач кафедри оркестрових духових та ударних інструментів ОДМА імені А.В.Нежданової.