Володимир Заранський

posted in: Журі | 0

Заранський В.І.Володимир Заранський — професор Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. До 1971 р. навчався в цьому ж вищому навчальному закладі (клас проф. Б. Каськіва), післядипломну освіту продовжив в Московській консерваторії ім. П. І. Чайковського та в Російській музично-педагогічній академії ім. Гнєсіних (клас професорів В. Клімова, І. Безродного та П. Бондаренка). Закінчив асистентуру-стажування в Національній музичній академії України ім. П.Чайковського (клас проф. В. Стеценка) та аспірантуру в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського Національної академії наук України, де захистив дисертацію, отримавши науковий ступінь Doctor of phylosophy in musical arts.
Концертно-виконавську діяльність проводив з Львівським камерним оркестром як скрипаль-концертмейстер та диригент, виступаючи з видатними музикантами — В. Співаковим, О. Крисою, Ю. Башметом, Г. Кремером, Ф. Дружиніним, Б. Которовичем, Т. Грінденко, В. Горностаєвою, О. Любімовим, О. Слободяником. Концертував в програмах міжнародного фестивалю камерної музики в Ланьцуті (Польша), в музичних фестивалях «Віртуози».
Приймав участь в першому виконанні камерно-інструменталь¬них творів українських композиторів — М. Колеси, М. Скорика, Є. Станковича, Р. Сімовича, Д. Задора як скрипаль і альтист. Видавництво «Советский композитор» опубліковало в його виконавській редакції 4 збірники нових творів сучасних композиторів для скрипки і різних складів інструментальних ансамблів, серед них — Камерна симфонія Е. Денисова, Капріччіо для скрипки соло Б. Тищенко, всього біля 50 творів. Його наукові і методичні праці (більше 50) опубліковані в академічних виданнях, зокрема монографія «Український скрипковий концерт». Він виховав до 60 скрипалів, з них 10 — лауреати міжнародних виконавських конкурсів, серед них Анна Савицька, Назар Федюк, Микола Гавюк та ін.
Брав участь в роботі журі виконавських конкурсів, багаторазово очолював державну екзаменаційну комісію на дипломних іспитах в музичних закладах України.