Олійник Олександр Леонідович

posted in: Журі | 0

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Відомий в Україні фахівець в галузі народно-інструментального мистецтва, диригент, композитор.

Народився 25 грудня 1959 року в с. Стара Чортория, Любарського р-ну, Житомирської обл. У 1987 році закінчив Одеську державну консерваторію ім. А.В. Нежданової, З 1987 р. по 1992 р. працював в Одеській обласній філармонії на посаді музичного керівника ансамблю народних інструментів «Мозаїка». За період роботи в філармонії гастролював з колективом в Німеччині, Австрії, Болгарії, Фінляндії, Росії, Польщі, Румунії.

З 1992 року працює в Одеській державній консерваторії ім. А.В. Нежданової (зараз Одеська національна музична академія імені А.В. Нежданової).  З грудня 2003 р. проректор з навчальної та науково-педагогічної  роботи та професор кафедри народних інструментів.

За високі творчі здобутки в галузі мистецтва нагороджений  почесним  званням «Заслужений артист України», а також Грамотою Кабінету Міністрів України, Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України та  Почесною грамотою Міністерства культури і туризму України, також нагороджений золотим значком «Кавалерський», значок «Гран Прі МТК –  Ю-ЭКС» № 5.

Разом із всесвітньо відомим співаком Б. Рубашкіним (Австрія) створив кілька програм та зіграно більше 250 концертів.

О.Л. Олійник – автор багатьох творів для домри, ансамблю народних інструментів, вокального ансамблю, які ввійшли до репертуару концертних виконавців та студентів вузів і училищ. Ним зроблено більш ніж 150 перекладань, транскрипцій та інструментовок для домри, ансамблю, оркестру народних інструментів.

Особливий інтерес становлять твори для домри-соло: “Передзвони“, “Пісня“, “Танець“, “Ескіз“, “Мерехтливий звук“, “Етюд-скерцо“, у яких автором представлені новаторські інструментальні прийоми і нові художні можливості домри.  Ці  твори   постійно   виконуються  на  різних  конкурсах  і  фестивалях.

Оркестр народних інструментів Академії під його керівництвом веде активну просвітницьку діяльність, виступаючи з концертами на різних концертних сценах міста, включаючи Одеську обласну філармонію, перед воїнами АТО, в школах та інтернатах.

 

Участь в роботі журі міжнародних конкурсів та фестивалів:

  1. Конкурс імені Г. Хоткевича, м. Харків, 2007 р.
  2. Конкурс „Південний експрес» м. Ялта, 2007-2011 рр., голова журі 2012,2013
  3. «Покрова», м. Івано-Франківськ, 2008.
  4. Член оргкомітету III, IV,V, VI Міжнародного конкурсу піаністів пам’яті Е. Гілельса м. Одеса, 2008, 2010, 2013, 2016.
  5. Участь у фестивалі академічного народно-інструментального мистецтва «Південна Пальміра», м. Одеса, 2002, 2005, 2009, 2013, як диригент оркестру народних інструментів, виконавець-соліст та член оргкомітету.
  6. Член журі конкурсу виконавців на народних інструментах пам’яті

В. Касьянова, 2015, 2016, м. Одеса.